Platforma laserowa Harmony XL PRO (4)

Opis urządzenia Harmony XL PRO

Platforma laserowa Harmony XL PRO to kompleksowe rozwiązanie będące odpowiedzią na wiele potrzeb i problemów estetycznych pacjentów. Dzięki uniwersalnej platformie dedykowanej różnym wskazaniom, zapewnia optymalne spektrum technologii, możliwości i metod zabiegowych, pozwalając uzyskać spektakularne rezultaty, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego profilu bezpieczeństwa.

Platforma Harmony XL PRO oferuje pomoc w rozwiązaniu problemów u pacjentów w każdym wieku – zarówno u nastolatków, jak i osób starszych.

Ponadto zabiegi można wykonywać na wszystkie partie ciała i na wszystkich fototypach skóry.

Platforma laserowa Harmony XL PRO Alma Lasers oferuje idealne metody zabiegowe dla 5 głównych problemów:

• remodeling i lifting skóry,
• resurfacing,
• koloryt i struktura skóry,
• zmiany naczyniowe,
• zmiany pigmentacyjne.

laser Harmony XL PRO - nieablacyjny laserowy lifting twarzy, laserowe odmładzanie skóry, leczenie przebarwień
Platforma laserowa Harmony XL pro Alma Lasers

Wskazania

Remodeling i lifting skóry

Alma Harmony XL PRO ClearLift to innowacyjna metoda liftingu bez skalpela. Pierwszy na rynku frakcyjny laser nieablacyjny Qswitched przeznaczony do terapii niedoskonałości skóry pojawiających się wraz z wiekiem oraz pod wpływem działania promieniowania UV. Jest to idealne rozwiązanie w walce z oznakami starzenia takimi jak głębokie i drobne zmarszczki, wiotkość skóry, ścieńczenie naskórka czy nierówny koloryt.

Zabieg pozwala na wykorzystanie technologii lasera frakcyjnego oraz technologii lasera Qswitched. Powodując głęboki efekt mechaniczny, ale nie termiczny, jak w przypadku innych laserów, prowadzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze właściwej, naskórek natomiast pozostanie nienaruszony. Proces regeneracji związany z gojeniem mikrouszkodzeń skóry pobudza syntezę nowego kolagenu, a ponadto kurczenie się i napięcie tkanki, daje to efekt wygładzenie skóry i zwiększenia jej napięcia. Zabieg pobudza naturalne systemy regeneracyjne skóry cofając tym samym procesy starzenia. Idealny dla wrażliwej skóry okolicy oczu, ust, uszu, dłoni, szyi czy dekoltu.

Zabieg z wykorzystaniem głowicy ClearLift jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, można go wykonać nawet “w trakcie przerwy na lunch”! Bezinwazyjny i bezpieczny przy wszystkich fototypach skóry.

Procedura zabiegowa, w zależności od obszaru poddanego liftingowi, może trwać od 15 do 30 minut.

CLEARLIFT Q Switch
głowica CLEARLIFT Q Switch

Koloryt i struktura skóry

Alma Harmony XL PRO IPixel Er:YAG 2940 to laser, wykorzystujący technologię frakcyjną, która powoduje powstanie w skórze kolumnowych uszkodzeń wielkości pixeli z pozostawieniem nienaruszonych fragmentów skóry. Dzięki temu gojenie skóry przebiega w bardzo szybkim tempie.

Zabieg można z powodzeniem wykonać w przypadku, gdy mamy do czynienia z powierzchniowymi przebarwieniami, nierównym kolorytem i strukturą skóry, jej szorstkością i spadkiem elastyczności. Bardzo dobrze sprawdzi się również w terapiach mających na celu redukcję blizn i rozstępów.

Po zabiegu w skórze uruchomione zostają procesy regeneracyjne, w tym również odpowiadające za produkcję nowych włókien kolagenowych, elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Daje to efekt napięcia skóry, spłycenia powierzchniowych zmarszczek i wyrównania jej kolorytu.

Zabieg trwa około 10-35 minut i jest komfortowy. Towarzyszy mu jedynie lekkie pieczenie, które jest łagodzone przez zastosowanie specjalnej głowicy chłodzącej. Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się zastosowanie serii 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i towarzyszą jej suchość i uczucie napięcia. Aby uniknąć powstania przebarwień należy zabezpieczać skórę filtrem UV.

Efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu i narastają w czasie, co związane jest z powstawaniem nowych włókien kolagenowych. Po zastosowaniu serii zabiegów efekty potęgują się a skóra staje się odświeżona, bardziej elastyczna, gładsza a przebarwienia zostają zniwelowane.

iPixel
głowica ipixel ER:YAG

Zmiany naczyniowe i zmiany pigmentacyjne

Poprzez wykorzystanie zjawiska selektywnej fototermolizy urządzenie Harmony XL PRO jest w stanie zniwelować hiperpigmentację usytuowaną nawet w głębokich warstwach skóry oraz zmiany naczyniowe. Dzięki innowacyjności sprzętu, zabiegi możliwe są nawet przy ciemnym fototypie skóry, wiązka jest w stanie dotrzeć do powierzchownych oraz głębokich warstw skóry i leczyć zmiany o różnym natężeniu.

Głowica posiada system chłodzenia naskórka, który niweluje odczucie bólu w trakcie procedury, zwiększa komfort zabiegu i chroni przed oparzeniem. Zmiany naczyniowe usuwamy powierzchownie, jak i głębokie na całym ciele, w tym naczynka na twarzy.

Zabieg może zostać wykonywany klasyczną metodą stemplową, lub metodą in motion pozwalającą na równomierne rozłożenie ciepła na skórze- głównie zalecane przy ciemniejszych fototypach skóry.

Procedura jest praktycznie bezbolesna, a selektywne oddziaływanie światła chroni skórę przed niekontrolowanym uszkodzeniem. Brak koniecznej rekonwalescencji lub konieczności wizyt pozabiegowych. Znieczulenie jest nakładane na życzenie pacjenta.

głowica DYE-VL
Głowica DYE-VL

Widoczne naczynka, pajączki, naczyniaki rubinowe, zmian naczyniowe na nogach

Harmony XL PRO Laser neodymowo-yagowy o długości fali 1064nm i długim impulsie do zamykania zmian naczyniowych powierzchownych i głębokich. Ta długość fali charakteryzuje się głęboką penetracją w tkance i wysoką absorpcją w hemoglobinie i wodzie. Widoczne na skórze twarzy i na kończynach dolnych poszerzone naczynia krwionośne, potocznie zwane „pajączkami”, stanowią dla wielu pacjentów problem estetyczny.

Laser neodymowo-yagowy Alma Harmony to technologia zadedykowana do usuwania zarówno powierzchownych zmian naczyniowych (czerwone, bogate w oxyhemoglobinę teleangiektazje) jak i głębszych, niebieskich zmian naczyniowych o średnicy do 4 mm.

Wiązka laserowa o długości fali 1064 nm przenika głęboko do skóry właściwej, gdzie działając na hemoglobinę powoduje koagulację śródbłonka naczyniowego, miejscowy stan zapalny i w konsekwencji trwałe zamknięcie światła naczynia krwionośnego, nie uszkadzając przy tym naskórka.

Urządzenie emituje czerwona plamkę światła, idealnie naprowadzającą lekarza na miejsce zabiegowe, co w znaczący sposób podnosi precyzję wykonywanej procedury. Dzięki niezależnemu systemowi chłodzenia kontaktowego zabieg jest komfortowy, a ryzyko działań niepożądanych zminimalizowane.

głowica ND-YAG
głowica ND-YAG