Zabiegi dla panów

Zrozumieć skórę mężczyzn – jakie zabiegi dla Panów?

W maju 2016 portal Wirtualna Klinika przeprowadził ankietę, z której wynika, że 55% panów interesuje się medycyną estetyczną, a 27% już wykonywało zabiegi dla Panów. To prawda, kiedyś mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej należał do rzadkości, obecnie panowie znacznie częściej pojawiają się na zabiegach.

Pacjent-mężczyzna ma inne oczekiwania niż kobieta – nie lubi bólu, oczekuje szybkiego efektu najlepiej na długo i nie ma czasu na dłuższy okres rekonwalescencji. Chciałby być atrakcyjny, zadbany, mieć wypoczęty wygląd.

Najczęstsze problemy, z którymi zgłaszają się Panowie to zmarszczki mimiczne górnej części twarzy, zmiany związane ze spadkiem objętości tkanek (bruzdy, zapadnięte policzki), nadpotliwość pach oraz nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu.

Jakie zabiegi dla Panów w takim razie może medycyna estetyczna zaproponować mężczyźnie XXI wieku?

Zabiegi dla panów uśmiechnięty mężczyzna
Zabiegi dla Panów

Zmarszczki czoła i wokół oczu

Rozwiązaniem problemu lwiej zmarszczki czy głębokich poziomych bruzd na czole jest podanie leku rozluźniającego mięśnie. Zabieg usuwanie zmarszczek mimicznych polega na zaplanowaniu i podaniu kilku, kilkunastu małych iniekcji w okolicy zmarszczek. Zabieg nie trwa długo, jest na tyle mało bolesny, że nie wymaga znieczulenia, nie pozostawia śladów. Pierwsze efekty pojawiają się po 4–5 dniach, utrzymują się 3–6 miesięcy. Uwaga panowie ćwiczący na siłowni – u Was rezultaty będą krótsze, około 3 miesięcy.

Bruzdy nosowo—wargowe

Gdy pojawią się, znajomi zaczynają pytać o zmartwienia i smutek. Można temu zaradzić, wypełniając je wypełniaczem, z dodatkiem środka znieczulającego. Krótki zabieg wypełnienie bruzd nosowo–wargowych jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem, niewielkie zaczerwienienie widoczne jest zwykle 1–2 dni. Efekty utrzymują się około 1 roku.

Podkrążone oczy

Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie zagłębień pod oczami wypełniaczem. Zabieg zmniejszenie podkrążonych oczu daje szybkie efekty, jest praktycznie bezbolesny, jeśli użyje się preparatu z dodatkiem leku znieczulającego. Preparat jest podawany w bezpieczny sposób specjalną kaniulą – cienką rureczką, która w odróżnieniu od igły nie posiada ostrza. Zabieg na ogół nie pozostawia żadnych śladów. Czas utrzymywania się rezultatów jest sprawą indywidualną, ale zwykle jest to 10–12 miesięcy.

Nos z garbem

Większość tego typu defektów można poprawić podczas kilkuminutowego małoinwazyjnego zabiegu korekta nosa. Lekarz modeluje nos przy użyciu jednego z wypełniaczy. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem, obrzęk nosa utrzymuje się zwykle 1 dzień. Rezultaty utrzymują się 10–12 miesięcy.

Tkanka tłuszczowa na brzuchu

Można ćwiczyć, stosować dietę, a i tak w niektórych miejscach utrzymuje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Usunie go zabieg lipoliza iniekcyjna. Nie jest to sposób odchudzanie, ale na pozbycie się uporczywej warstwy tłuszczyku zlokalizowanego na brzuchu, ale też w innym miejscu, np. w okolicy podbródka. Zabieg polega na wprowadzeniu przy pomocy cienkiej igły substancji trwale i na zawsze rozpuszczającej tkankę tłuszczową.

Proces rozpadu komórek tłuszczowych odbywa się powoli, trwa kilka tygodni, a pierwszym tygodniu towarzyszy mu obrzęk i zaczerwienienie leczonej okolicy. W ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu uprawianie sportu może być utrudnione i nie jest zalecane. Zabieg jest praktycznie niebolesny, ponieważ podawana substancja zmieszana jest ze środkiem znieczulającym. Zwykle wykonuje się 3–5 zabiegów co 6 tygodni, a rezultaty są trwałe.

Nadpotliwość pach

Tu z pomocą przychodzi preparat hamujący czynność wydzielniczą gruczołów potowych. Podana w postaci drobnych powierzchownych zastrzyków w znieczuleniu miejscowym kremem znieczulającym czasowo blokuje działanie tych gruczołów. Zabieg leczenie nadpotliwości usuwa problem nadmiernego pocenia pach na około 5–6 miesięcy. Zabieg nie wyłącza z codziennej aktywności.

Blizny potrądzikowe

Jest to trudny problem, często wymagający kombinacji różnych zabiegów. Dobrym sposobem jest seria zabiegów ujędrniania skóry radiofrekwencją mikroigłową urządzeniem Ellisys (termolifting frakcyjny). Jest to w uproszczeniu nakłuwanie głowicą z mikroskopijnymi igiełkami wraz z podgrzewaniem w celu pobudzenia skóry do produkcji kolagenu – włókienek mających wypełnić blizny. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym specjalnym kremem, trwa około 30–40 minut. Po zabiegu skóra twarzy może być zaczerwieniona 2–3 dni.

Innym sposobem może być seria zabiegów peeling medyczny Easy TCA Pain Control. Zabieg polega na nałożeniu preparatu na twarz, jest niebolesny. Po zabiegu skóra złuszcza się w ciągu 4–5 dni. Tak więc serię tych zabiegów należy zaplanować mając na uwadze kilka wolnych dni.