Usuwanie rozstępów

Rozstępy – czy na zawsze?

Niejedna z nas doskonale zna te znienawidzone fioletowe lub białe pręgi na brzuchu czy biodrach. Po ciąży lub przyroście wagi w ruch idą kremy, balsamy zabiegi kosmetyczne… I co? Rozstępy jak były, tak są. Czy rzeczywiście jesteśmy wobec nich bezradne? Czy usuwanie rozstępów jest możliwe?

Rozstępy to skutek uszkodzenia włókien kolagenowych w skórze, w wyniku czego powstają pasmowate „blizny”. To jeden trudniejszych problemów w medycynie estetycznej, dlatego najlepiej jest wykorzystywać kilka różnych metod stymulacji kolagenu. Jedną z nich jest radiofrekwencja mikroigłowa, czyli nakłuwanie z podgrzewaniem. W naszej Klinice wykorzystujemy radiofrekwencję mikroigłową Ellisys.

Na czym polega zabieg?

Po znieczuleniu przez półtorej godziny skóry kremem lekarz przykłada miejsce przy miejscu głowicę z igiełkami. Najlepsze efekty osiąga się działając na cały obszar np. całą powierzchnię brzucha a nie tylko na same rozstępy. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona nawet do kilku tygodni.

Efekty zabiegu

Jak często przeprowadza się zabieg?

Liczba zabiegów od „wieku” rozstępów i reakcji skóry przeprowadza się 4–7 zabiegów co 1–2 miesiące.

Ellisys - radiofrekwencja mikroigłowa skóry, usuwanie blizn, usuwanie rozstępów, lifting skóry
Radiofrekwencja mikroigłowa Ellisys

Jeśli rozstępy są stare, zbliznowaciałe i pokrywają cały bok, konieczna jest dłuższa kuracja czasem połączona z innymi zabiegami:

Efekt odległy

Rozstępy są bledsze, węższe, mniej widoczne a efekt jest trwały. Najlepsze efekty uzyskuje się przy świeżych, czerwonych rozstępach, dlatego warto zdecydować się na usuwanie rozstępów jak najwcześniej.