Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa skóry?
Jedną z najsilniejszych metod poprawy gęstości i elastyczności skóry jest ujędrnianie skóry radiofrekwencją mikroigłową, inaczej RF lub termolifting frakcyjny. Technologia ta służy poprawie jakości skóry poprzez wytworzenie nowych włókien kolagenowych.
Termolifting frakcyjny to zabieg dla cierpliwych, efekt w postaci ujędrnienia skóry pojawia się stopniowo w ciągu kilku miesięcy, za to satysfakcja z rezultatu – bezcenna.
Zabieg ten w odróżnieniu od zabiegów laserowych jest zabiegiem całorocznym. Jest wykonywany przy pomocy urządzenia Ellisys.
Wskazania
- wiotkość skóry,
- drobne zmarszczki,
- blizny potrądzikowe,
- rozstępy.
Przeciwwskazania
- ciąża,
- karmienie,
- stany zapalne skóry, np. opryszczka,
- choroby nowotworowe
- bliznowiec,
- rozrusznik serca,
- neurostymulator,
- stan po udarze mózgu,
- atopowe zapalenia skóry,
- widoczne uszkodzenia skóry.

Na czym polega zabieg?
Lekarz dobiera parametry odpowiednie dla danego obszaru skóry, jej grubości i celu zabiegu. Następnie, po jednogodzinnym znieczuleniu kremem, działa na wybrany obszar głowicą ze złotymi igiełkami. Głowica emituje fale radiowe dające efekt cieplny. Wraz z mikronakłuwaniem złotymi igiełkami daje to skórze mocny bodziec do wzmożonej produkcji kolagenu.
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona przez 1–3 dni. Zwykle zabieg powtarza się 3–4 razy co miesiąc. Nowe włókna kolagenowe wyrastają w przeciągu 3–4 miesięcy.
Pod względem skuteczności zabieg jest porównywalny z laserami nieablacyjnymi, a w przypadku rozstępów nie ma sobie równych. Zdarzają się, rzecz jasna, bardzo stare rozstępy, w których nie ma już śladu włókien kolagenowych, jednak dzięki tej technologii medycyna estetyczna zyskała nową skuteczną broń w leczeniu tego defektu.